България с равенство срещу френски тим. Петко Петков с два гола в мача

Мъжкият ни национален отбор по хандбал, който е на едноседмичен подготвителен лагер във френския град Везул, записа равенство в първата от двете си проверки. Воденият от Илиян Василев тим и домакините от CSV 70 Vesoul завършиха при резултат 30:30. Двубоят беше напълно равностоен и на полувремето резултатът също беше равен – 14:14.

На игрището във Везул излезе и Петко Петков. Хасковлията е част от националния ни отбор. Петков изкара много години в състава на „Асти '91“, а в момента е част от „Спартак“ (Варна). Срещу французите Петков се отчете с две попадения. Най-резултатен за тима ни бе капитанът Светлин Димитров, който отбеляза 12 гола.

Втората контрола на отбора ни е тази вечер от 21 часа. Съперник на България ще бъде състезаващият се във второто ниво на френския хандбал Grand Besancon Doubs Handball.