Юношите на „Асти 91“ със загуба на старта на Държавния финал от „Локомотив“

Хасково е домакин на Държавния финал по хандбал за юноши до 16 години до 30-ти май.

В откриващата среща домакините от „Асти 91“ посрещнаха „Локомотив“-Горна Оряховица. Юношите на „Асти“ влязоха в мача добре и поведоха с 3:1. След добра серия обаче гостите обърнаха резултата. Така си осигуриха добър аванс през първото полувреме.

През втората част хасковлии се опитаха да изравнят, но силите им не стигнаха за нещо повече от почетна загуба с 20:23.

"Асти 91" е в група А с тимовете на „Локомотив“- ГО, „Левски“ и „Спартак“-Варна.

В другата, група Б, са: „Полюс“ -Плевен, „Пирин“ -Гоце Делчев, „Добруджа“ -Добрич и „Фрегата“ -Бургас.

Финалният турнир е до неделя. Тогава в зала „Вълчо Даскалов“ в СК „Спартак“ са решаващите срещи за разпределение на местата.

В турнира участват осемте най-добри отбора в тази възраст от страната.