Две четвърти места за хандбалистите на Хасково

Девойките и юношите на Хасково до 16-годишна възраст записаха силно участие в държавните финали по хандбал.

Турнирът при юношите се игра в хасковската зала “Вълчо Даскалов” в спортен комплекс “Спартак”. Домакините на “Асти 91” се класираха на четвърто място. В последния си мач днес отстъпиха на “Локо” (Горна Оряховица) с 18:20 гола. На първо място е тимът на “Добруджа” (Добрич), който победи “Спартак” (Плевен).

Индивидуален приз за най-добър вратар получи бранителят на “Асти 91” - Никола Делчев. Голмайстор е Иван Петков от “Полюс” (Плевен) с 47 гола. Най-полезен състезател е Станислав Василев от “Фрегата” (Бургас). Най-добър защитник е Деян Малчев от Добрич.

В турнира при девойките хасковлийки също се класираха на четвърто място. В полуфинала те загубиха от “Панагюрище”, който бе домакин на турнира.