И Швейцария ни унижи с 3:1

Нова тройка закопа окончателно националите в европейските футболни квалификации. Швейцария последва примера на Англия и отупа четата на Лотар Матеус с 3:1 в Базел, предаде АСН.

Нашите откриха с попадение на Иван Иванов в 9-ата минута, но с хеттрик на младата надежда Шакири "кръстоносците" измъкнаха 3-те точки. Първият швейцарски гол падна в 3-ата минута на продължението на първото полувреме след хубава комбинация, която размина като пътни знаци българските защитници. Шакири изведе Швейцария напред в 62-ата минута, когато левият бек Занев падна и лазешком не успя да попречи на удара.

Почти веднага след като топката влетя в мрежата на вратаря Ники Михайлов, червен картон получи Живко Миланов, който остави българите с човек по-малко. Шакири узакони превъзходството на домакините в 90-ата минута. Ивелин Попов изчисти левашки топката и тя се търкулна иделно към младока, който разстреля с левачката Михайлов.

Капитанът Стилиян Петров изигра 103-ия си мач с националния екип, с което счупи рекорда на Борислав Михайлов.