Георги Георгиев триумфира на Държавното първенство по тенис

Изображение 1 от 3

Георги Георгиев от ТК "Хасково 2015" и Лидия Енчева от ТК "Вектор тенис спорт" (София) спечелиха титлите на сингъл на Държавното лично първенство по тенис на закрито до 18-годишна възраст. Надпреварата от календара на Българската федерация по тенис се проведе в зала „Атаро Клима" в Пловдив, съобщиха от Българската федерация по тенис.

Във финалната среща при юношите Георги Георгиев победи със 7:5, 6:3 Ерик Владимиров от столичния ТК "Каратанчева". На трето място се класираха Борислав Кирилов (ТК "Вектор Тенис Спорт", София) и Павел Маринов (ТК "Супер Спорт", Варна).

Във финала на сингъл при девойките Лидия Енчева се наложи с 6:2, 2:6, 6:0 над Ивона Савекова (ТК "Авеню", Бургас). На трето място се класираха Яна Кирчева (ТК "15:40", София) и Габриела Иванова (ТК "Черноморец", Бургас).

Наградите на победителите връчиха Георги Чочев - член на УС на БФТ, Ивайло Цветков – главен съдия и Димитър Константинов – турнирен директор.

От Tennis club Jewelry връчиха специални награди на всички шампиони на сингъл и на двойки. Благодарение на партньорството между Българска федерация по тенис и Tennis club Jewelry всички шампиони през тази година от Държавните първенства на закрито и открито ще получават бижута с тенис мотиви.