Правилният футбол на Мъри спечели в Димитровград

Жълто-сините единоборства бяха навсякъде по терена

Ботев ПД записа победа с 2:1 над съседа в класирането на А група „Черноморец” Бургас, в контрола играна на ст. „Миньор” Димитровград. Начело на канарчетата е хасковската гордост в треньорската професия, Станимир Стоилов известен още като Мъри. Той се прочу с „правилния” си футбол, с който успя да влезе в шампионската лига с отбора на Левски. После обаче се провали навсякъде другаде, включително и в националния отбор.

Но може би ще успее в Ботев, коментираха зрителите на мача впечатлени от моментните проблясъци на „канарчетата”. Ботев играеше приятно, нападателно и с много пасове. Последните две неща понякога си противоречаха, понеже явно качествата на футболистите не бяха на нивото на треньорските изисквания. Нещо, което призна и наставника на Черноморец Димитър Димитров, който подобно на един вече бивш премиер, се оплака от незадоволителния материал, с който разполага.

Самият мач се делеше на скучно първо и лудо второ полувреме. Най-запомнящото се от първите 45 минути беше една полу греда в актива на Черноморец/шут облиза десния стълб на Ботев/ и една атрактивна странична ножица, спасена от бившият вратар на ЦСКА и настоящ на Черноморец, Стоян Колев.

След почивката двата тима дигнаха оборотите. Ботев дръпна в резултата с майсторски гол на Иван Цветков в 61-та минута. Няколко минути по-късно „Акулите” изравниха от дузпа. Най-забележителното покрай нея бе, че защитника на „Ботев” Веселин Минев си изпроси два жълти картона за 20 секунди и заради голямата си уста бе изгонен от съдията. Приятелският характер на двубоя обаче допусна на негово място да влезе друг играч и статуквото 11 на 11 бе запазено. Дузпата бе вкарана от Ндулу за 1:1. 10 минути по-късно обаче и „Ботев” получи дузпа за фаул на Стоян Колев срещу Павлов, който сам вкара 11-метровия удар за 2:1. До края „Ботев” удари напречната греда, а „Черноморец” пропусна да изравни в добавеното от съдията време.

След мача и двамата треньори не бяха доволни от играта и заявиха, че ще се опитат да коригират пропуските при своите. Мъри пък освободил единият от тримата си централни нападатели с логичното „какво да ги парвя толкова”.

Ето и стартовите 11-торки на двата отбора заедно с влезлите през втората част резерви:

БОТЕВ (Пд): Адам Стаховяк, Марлон Перейра, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Веселин Минев, Борис Галчев, Йордан Христов, Луис Педро, Вандер Виейра, Тодор Неделев, Иван Цветков

(През второто полувреме влязоха: Росен Андонов, Марлон Перейра, Ангел Рахов, Асен Караславов, Артур Енрике, Костадин Дяков, Йордан Христов, Томаш Иршак, Николай Павлов, Мариян Огнянов, Станислав Костов)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Стоян Колев, Венелин Филипов, Траян Дянков, Георги Терзиев, Румен Трифонов, Крум Стоянов, Цветомир Цонков, Лъчезар Балтанов, Ванчо Траянов, Гаел Нлундулу, Преслав Йорданов

(През второто полувреме влязоха: Орелиен, Тодор Паланков, Борислав Балджийски, Ангелов, Яни Пехливанов, Александър Башлиев, Юсиев)