3 златни и 1 сребърен медал за състезателките на „Мега спорт“ от международен турнир в Словакия

Състезателките на хасковски клуб по аеробика „Мега спорт“ записаха изключително успешно представяне на 25-ото издание на международния турнир „Slovak aerobic open“, провел се през почивните дни в Братислава, Словакия.

Талантливите спортни надежди на Хасково с президент и треньор на клуба Мартина Маринова завоюваха 3 златни и 1 сребърен медал.

Във възрастова група 9-11 години на първо място се класира Джемре Стефанова в категорията на момичетата в индивидуалната надпревара. Златен медал в категория тройки спечелиха Джемре Стефанова, Аделина Некезова и Никол Стоилова. В категория групи първенци са Джемре Стефанова, Аделина Некезова, Никол Стоилова, Станислава Христозова и Елиф Хашим.

Във възрастова група 12-14 години в категория тройки пето място заеха Ивайла Трендафилова, Габриела Колева и Галина Стоянова. На седмо място са Анастасия Начева, Магдалена Хаджиева и Дия Параскова.

В категория групи сребърен медал получиха Магдалена Хаджиева, Дия Параскова, Анастасия Начева, Анджелина Карева, Михаела Стоилова. На седмо място се класираха: Габриела Колева, Ивайла Трендафилова, Галина Стоянова, Антония Благоева и Златимира Хаджикулова.

„Поздравления за всички състезатели и треньори. Гордеем се с вас“, казаха от ръководството на хасковския клуб.

Следващата седмица Атанас Благоев, Мария Вълчева, Неда Запрянова и Стефани Лечева ще заминат за международния турнир в Прага, Чехия.