Йоан Радев с трето място в „А1 Атлетика за младежи“

След като миналата година Ана-Мария Петкова спечели титлата при девойките, през този сезон съотборникът й от СК „Атлетик“ Йоан Радев също намери място в призовата тройка на веригата „А1 Атлетика за младежи.

Хасковлията се нареди на трето място в генералното класиране. Радев успя да натрупа 1329 точки. Пред него се нареди Пламен Митков от СК „Радуканови“ (Видин), който събра от отделните стартове 1404 точки. Победител при юношите, с актив от 1471 точки, стана Деян Димитров от СК „Пауталия“ (Кюстендил).

Надпреварата бе в три дисциплини – дълъг скок, 60 метра спринт и 800 метра гладко бягане.

При момичетата на най-предно място от „Атлетик“ се класира Ноела Вунова. Тя е 14-та с актив от 821 точки. Победител стана Мария Караиванова от СК „Пендарева“ (Казанлък), която събра 1301 точки.