Издънихме се срещу „Нефтохимик” – 54-77. Решаващият мач в Бургас

Женският баскетболен отбор на Хасково загуби с катастрофалното 54-77 днешната четвърта среща от плейофите срещу „Нефтохимик”. Така резултатът от двубоите вече е равен 2:2, а решаващата 5-та среща ще се играе в Бургас в понеделник. Тогава ще стане ясно кой от двата отбора отива на финал.

Мачът тръгна зле за момичетата на Елена Станкова още в началото. В първата част играта бе все още равностойна, във втората бургазлийки взеха лек превес и полувремето завърши 30-37 за гостите.

В третата част обаче баскетболистките от Бургас усилиха натиска и доминацията им стана очевидна. Така в последната четвърт двата отбора влязоха с 20 точки разлика в полза на гостите – 42-62. В последната част дистанцията се увеличи още, за да стигне до разгромното 54-77.

Хасковлийки играха с хъс до последната минута, но късметът им изневеряваше по-често от нормалното. Бургазлийки пък показаха класа и самообладание, отлична организация в нападение, висока резултатност на атаките.

За отбелязване е, че тази вечер публиката бе по-малобройна от вчера, макар все така всеотдайно да подкрепяше отбора си.