Моника: И най-красива и най-добра

Моника със статуетката си за спортист №3 на Хасково

Хасковският талант в каратето Моника Христова записа великолепно представяне на държавното първенство по карате старша възраст, младежи и девойки, в Плевен. 17 годишната хубавица на карате-клуб Торнадо спечели златен медал в дисциплината КАТА,/демонстрация/. Моника показа завидни и перфектно изпълнени техники в конкуренцията на десетки каратеки от страната. Девойката се състезаваше и на КУМИТЕ в кат. до 53 кг, в дуели на принципа на директната елиминация. Моника победи 3-ма но загуби за малко полуфинала и в крайна сметка остана на 3-то място. В категория до 47 кг, Елена Христова взе 3-то място, като същевременно остана втора на КАТА в старшата възраст. В същата възрастова група, Руси Тенев е сребърен, а Щилян Пеев-бронзов на КАТА. Двамата попълниха отбора на батковците в отборното състезание за Младежи. Под ръководството на Богдан Бонев тимът на Торнадо изуми всички и взе 1-то място на КАТА.

Отборът на Торнадо: В средата е треньорът Нели Станчева