Божидар Саръбоюков с бронз на скок дължина на Европейското в Полша

Божидар Саръбоюков спечели бронзов медал на скок дължина на Европейското отборно първенство, което се провежда в рамките на Европейските игри в Силезия, Полша.

Възпитаникът на харманлийския клуб по лека атлетика „Хеброс“ записа резултат от 7.78 метра (0.6 м/сек). Той регистрира този метраж в последния си шести опит. Саръбоюков поведе класирането още в първия си опит със 7.72 м (0.8 м/сек), но след това имаше проблеми с разбега и направи няколко фала. Той остана само на 3 сантиметра от личния си рекорд на открито, който е 7.81 м от по-рано този месец. В зала пък Саръбоюков има 7.97 м от финала на Европейското в Истанбул тази зима, пише Sportal.bg.

Тази вечер ще се състезава сестра му – Ирен Саръбоюкова на скок на височина.