Куп медали за спортните таланти на „Виолена“ от три състезания

Младите спортни надежди на хасковския клуб по аеробика „Виолена“ се завърнаха с куп медали от три състезания от държавния спортен календар на Съюза по аеробика, проведени през изминалия уикенд.

Участваха над 55 състезатели в трите надпревари - 27-мо Държавно първенство по спортна аеробика за деца, юноши и девойки „клас А“,4-ти Национален турнир „клас С“ и 12-то Държавно първенство по спортна аеробика „клас С“. Повечето от хасковските надежди се завърнаха с медали.

Ето и резултатите:

27-мо Държавно първенство по спортна аеробика за деца, юноши и девойки „клас А“

При най-малките 7-8 г. в категория групи Лора Динева, Рая Чобанова, Невелина Русенова, Крисия Йорданова, Сиана Милева се окичиха със златен медал, а в категория тройки първите три с бронзов медал. В индивидуалната надпревара сред първите осем се класираха Красимира Цветанова и Невелина Русенова, а Рая Чобанова, която започна впечатляващо съчетанието поради нелепо спъване остана извън финалите.

При 9-11 и 12-14 г. дебютантката Йоана Иванова остана без медал, а Христина Везева, Василена Величкова, Ивет Бързанова в категория тройки останаха на шесто място.

При 15-17 г. в индивидуалната надпревара макар и с травма Кристина Панчева се представи блестящо и спечели сребърен медал, а заедно с Ивайла и Даниела Георгиеви в категория тройки, отново сребърен медал. Трите с още Кристина Ванчева и Тияна Заркова в категория групи се окичиха със злато.

4-ти Национален турнир „клас С“

При 5-6 г. всички 10 малки звездички се окичиха със златни медали - Ария Марем, Кристиана Георгиева, Анна Стефанова, Магдалена Маринова, Славина Разпопова, Дея Демирева, Йоана Ваклинова, Даная Вукова, Ивон Дормишева, Йоанна Велинова.

При 7-8 г. в категория групи, при конкуренция от 18 групи, Борислава Юриева, Борислава Стамболова, Моника Котетерова спечелиха бронзов медал.

12-то Държавно първенство по спортна аеробика „клас С“

При 7-8 г. в категория малка формация Йоана Делчева, Боряна Плахова, Жасмин Тонева спечелиха бронзов медал.

При 9-11 г. Зорница Бисерова, която е дебютант в клас Б остана 4-та в конкуренция от 28 участнички.

При 12-14 г. при изключително силна конкуренция в индивидуалните изпълнения Кристияна Димитрова спечели бронзов медал, а заедно с Ади Сапунджиева останаха 4-ти с 0.2 разлика от третите. В категория голяма формация Сиана Русева, Зорница Дойчева, Велина Илиева, Габриела Карева, Николета Василева с оригинално изпълнено съчетание спечелиха сребърен медал с 0,1 десета след шампионите.

„И в трите шампионата при всички възрасти и категории имаше невероятна конкуренция, оригинални съчетания и изпълнения. Поздравления за всички медалисти от треньорския екип на „Виолена“, а също и за тези, които останаха без медали. Много малки допуснати грешки ги лишиха от призови класирания“, информираха президентът на хасковския клуб Теменуга Илиева.