6 медала за лекоатлетите на Хасково и Харманли от националния шампионат

6 медала спечелиха лекоатлетите на Хасково и Харманли от националния шампионат за юноши и девойки под 20 години, провел се в София.

5 от отличията са за състезателите на спортен клуб „Хеброс“ Харманли, като 4 са златни. Две шампионски титли спечели Божидар Саръбоюков на скок височина с 220 сантиметра и скок дължина със 7.65 метра. Денис Мохсин завоюва златото на хвърляне на копие с резултат 54.95 метра, а Стела Гешева е първа на скок височина със 164 сантиметра. Ирен Саръбоюкова се окичи с бронзов медал на скок дължина с 5.67 метра.

Шестият медал е за Данаил Стоянов от хасковския клуб „Атлетик“. Той спечели бронзовото отличие на 400 метра с резултат 49.63 секунди. Талантливият състезател финишира четвърти на 200 метра.