5 медала за Кристин Кръстева от „Юнак“ в държавното по спортна гимнастика

Изображение 1 от 3

Състезателките на хасковския спортен клуб „Юнак“ записаха силно участие в Държавното лично отборно първенство по спортна гимнастика, провело се в зала „Раковски“ в София през миналата седмица.

В надпреварата участваха около 30 млади надежди, чиято спортна подготовка водят треньорите Димитринка Алексиева, Невена Тонева и Недялко Илиев. Те спечелиха общо 5 медала – 4 златни и 1 сребърен, както и още 5 престижни класирания до осмо място

Най-добри резултати записа Кристин Кръстева, която стана първа в многобоя, първа на прескок, първа на смесена успоредка, първа на земна гимнастика и втора на греда в групата на девойки младша възраст. Сечил Сунай се класирана на седмо място на прескок в същата възрастова група.

При най-малките – момичета 5-7 години Екатерина Нейчева е на 15-о място от 140 състезателки. В тази възрастова група хасковският отбор е на седмо място.

При момичета младша възраст Микаела Стоилова е четвърта на прескок.

При момичета старша възраст Персиана Генева е осма на прескок.

При кадетките Виктория Кирякова е пета на греда, а Дивна Николова е осма на прескок.