Драматична победа за Хасково в последния мач от редовния сезон

Баскетболистките на „Хасково 2012” завършиха редовния сезон с драматичен успех в зала „Дружба” тази вечер. Момичетата на треньорa Елена Станкова надиграха трудно „Нефтохимик 2010” с 94-87 след продължение. Победата стана факт, въпреки че гостенките водеха почти през целия мач, но в края силите им не стигнаха и бургазлийки загубиха. Така носителките на Купа България ще имат домакинско предимство в плейофите на женското държавно първенство.

Нефтохимик започна ударно мача и след първия период взе аванс от 15 точки. Хасково обаче успя да се върне в ритъм и до почивката свали изоставането си на 5 точки. Третата част се оказа изключително оспорвана, но бургазлийски поддържаха малък аванс от около 3-4 точки. Последната част започна със серия точни попадения от страна на домакините и за първи път от първите минути на мача отново успяха да обърнат при 62-60 точки. Последва нова силна серия от гостите в последните минути и отново успяха да поведат за кратко. След няколко обрата в резултата, мачът завърши в полза на домакините.
    Най-резултатни за тимът-победител с по 23 точки бяха Виолина Кочева и Челси Лий.