„Спартак” покоси „Хасково” на „Ямача”

Футболният отбор на „Хасково” изигра най-слабия си домакински мач в пролетния дял на „Б” група. Пред близо 800 човека публика червено-белите претърпяха покушение от „Спартак” Варна с 0:1.

Всички опити на „Хасково” да превземат вратата на Петър Денчев се оказа безуспешни. Домакините имаха десетина възможности за реализиране на гол, но късмета не бе в тяхна полза. В 13-тата минута опитният Иван Скерлев пък си издейства червен картон. Той спря голова атака на „Спартак”, спъвайки играч от гостите. Малко след това към съблекалнята си тръгна и нападателят на варненци Деян Христов. Футболистът бе отстранен от игра, тъй като удари без топка Емил Ангелов.

Голът за гостите бе реализиран в 19-тата минута. Тогава полузащитикът на гостите Джихат Кямил би топката от 30 м. неспасяемо в горния ъгъл на вратаря Емил Данчев. С това попадение „Спартак” откри резултата.

През второто полувреме домакините опитаха да догонят противника. Влезлият като резерва Диян Лозев имаше златен шанс с глава в 76-та минута, но вратарят на гостите спаси. Близо 10 минути по-късно още по-фрапиращ бе пропуска на Кирчо Крумов. Защитникът бе изведен сам срещу вратата на „Спартак”, но изкара топката встрани от вратата.

Въпкреки днешната загуба статуквото в класирането остава без промяна и момчетата на треньорът Димчо Ненов си запазват втората позиция. Следващата седмица „Хасково” ще играе срещу „Монтана”.