Хасково изтърва купата на България в продължения

Треньорът на Хасково Елена Станкова /сн. sportal.bg/

Хасково изтърва да спечели най-престижния си трофей в своята баскетболна история, като загуби финала за купата на България в инфарктен финален мач във Велико Търново. Нашите изравниха буквално в последната секунда за 60 :60, но в продълженията нервите им не издържаха и допуснаха загуба със 75 на 64. Обидното е, че Хасково водеше в края на 3 от 4-те части, като преди началото на решителните 10 минути имаха аванс от 2 точки - 45:43. Последната четвърт обаче бе доминирана от безумни грешки за двата отбора във всички фази на играта.  6 секунди преди края "Хасково" бе елиминиран след 60:58. Два фаула на Биджони Рийвс вкараха мача в продължение, където резултата бе красноречив 4:15 за Монтана.

С най-голяма заслуга за големия успех на Монтана бе Олена Самбурска, която отбеляза 27 точки, Биляна Павичевич вкара 16 точки, а Милена Томова приключи с "дабъл-дабъл" - 17 точки и 11 борби. Лидия Върбанова бе над всички в състава на Хасково и приключи с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 12 борби, Уолтия Рол също записа двойни показатели - 15 точки и 13 борби, а Биджони Рийвс вкара 16 точки.