Хасковски кадем за „червената машина" в дербито

Хасковските фенове следваха отбора си дори на тренировъчните лагери. Сега присъствието им донесе победа на ЦСКА

Масовото присъствие на хасковски фенове на днешното вечно дерби ЦСКА-Левски, помогна да бъде прекратена 27-годишна традиция. В нея ЦСКА не бе печелил два пъти в един сезон в срещите си с Левски. Сега армейците направиха точно това, при това с голова разлика 4:0. Нещо повече, в 4 мача срещу сините през този сезон, ЦСКА не допусна нито един гол.

8-мартенският двубой на националния стадион Васил Левски завърши 1:0 за ЦСКА с гол на Емил гъргоров в 67-та минута от дузпа. Двубоят бе оцветен в червено- в прекия и преносен смисъл на думата. Отборите получиха общо 6 червени картона, а ЦСКА надигра игрово и тактически совя съперник, споделиха хасковски ултраси, кефили се в сектор Г. Поне 30 души заминаха с организиран транспорт за мача днес, а според различни източници на стадиона имало поне 100 хасковлии. По първоначална информация, наши не са били замесени в сблъсъците с полицията в сектор Г около 30-тата минута на мача. Тогава червената торсида избухна след пресиления червен картон на Борис Галчев и атакува ченгетата със седалки. Има задържани. Нетърпимостта към униформените бе подкладена от факта, че полицията разкри и иззе 200 пиротехнически средства, които червените фенове успели тайно да вмъкнат на стадиона. Това не е прецедент, преди две години полицията иззе противотанкови мини / ! / от агитката на Левски.

Днешната победа закрепи ЦСКА на 3-то място в редовния сезон, а Левски изпадна до 6-то. Позициите им в таблицата след последния 26-ти кръг означава, че двата тима ще се срещннат във плейофите за титлата още следващият уикенд. Мачът отново ще бъде на националния стадион „Васил Левски”.