Фамозният Руни уби мечтите на Сити с уникален гол

Манчестър Юнайтед направи изключително важна крачка към титлата във Висшата лига.

"Червените дяволи" спечелиха много трудно с 2:1 голямото градско дерби срещу Манчестър Сити и по този начин увеличиха преднината си на върха с още три точки.

Българският нападател Димитър Бербатов първоначално остана на резервната скамейка, но все пак се появи в игра, в 67-ата минута, на мястото на Андерсон.

Иначе Юнайтед откри резултата в 41-ата минута чрез Нани, но в 65-ата минута Сити изравни след щастлив рикошет в тялото на Давид Силва, който бе определен като голмайстор за гостите.

В 78-ата минута домакините успяха да стигнат до ценния успех в срещата, а в герой за тима се превърна Уейн Руни, който вкара брилянтен гол със задна ножица.

След този двубой Юнайтед увеличи преднината си на върха на 57 точки, докато Сити е на 3-ото място с 49 пункта.

Източник: dnes.bg