Григор Димитров срещу американец в Марсилия

Първият съперник на втория поставен на АТР 250 тенис турнира в Марсилия Григор Димитров ще бъде Себастиан Корда от Съединените щати.

Това стана факт, след като в първия кръг във Франция той надделя ikfyr трудно над преминалия през квалификациите представител на домакините Юго Грание с 6:3, 2:6, 7:6(3) след повече от 2 часа игра и обрат от 2:4 гейма в третия сет.

Двубоят на българина от осминафиналите ще бъде в четвъртък. До момента Димитров и Корда са играли веднъж. През август 2022 година на турнира във Вашингтон синът на бившия №2 в света Петър Корда се наложи след обрат с 4:6, 6:1, 6:2.

В момента Григор е 13-и в световната ранглиста, където американецът е номер 34.

При успех Димитров ще се класира на четвъртфинал в Марсилия, където ще очаква победителя от мача между осмия в схемата Иржи Лехечка (Чехия) и французина Артюр Ридеркнеш.