Всички 19 състезатели на „Виолена“ с медали от Национален турнир

Всички 19 състезатели на хасковския клуб по аеробика „Виолена“ се завърнаха с медали от Националния турнир „Купа АМД“, провел се през уикенда в зала „Дунав“ в Пловдив.

Независимо, че почити една година бяха без зала за тренировки за високо спортно майсторство, но вече имат много добра такава, състезателите на „Виолена“ показаха как благодарение и на любовта към този спорт, всички успяха да се качат на почетната стълбичка.

При 9-11 г. златен медал спечели Калин Минчев в индивидуалната надпревара, златен медал получи и Габриела Карева при индивидуалните изпълнения. Двамата заедно в смесена двойка отново златен медал. Двамата заедно с Михаела Кориева, Николета Василева и дебютантката Сияна Русева отново спечелиха златен медал в категория „голяма формация“.

При 12-14 г. сребърен медал за „малка формация“ - Зорница Дойчева, Велина Илиева, Мариета Генчева и втори сребърен медал за тях заедно с дебютантките Мария Колева и Ади Сапунджиева в категория „голяма формация“.

Успех и за деветката от мъничките 5-6-годишни звездички в спортната аеробика, които се окичиха също със златни медали /Александра Калинова, Мелиса Щерева, Рая Чобанова, Лора Динева, Златиана Здравкова, Невелина Русенова, Виктория Досева, Сияна Милева, Микаела Божикова/.

Само след около 45 дни предстои участие в поредното издание на международен турнир „Пловдив къп“ с участие на състезатели от над 20 държави, а в средата на септември ще се проведе Европейското първенство в Пизаро Италия, където ще участва Тихомир Баротев, емблематичен за клуба и за спортната аеробика в България.