„Компас“ с отборни купи за второ и трето място от състезания по ориентиране

Състезателите на хасковския клуб по спортно ориентиране „Компас 1994“ спечелиха отборни купи за второ и трето място от състезанията за Купите „Раднево“ и „Марица изток“. Надпреварите се проведоха събота и неделя в горите и по поляните край Старозагорски минерални бани.

Хасковският клуб с председател Тодор Стратиев участва с 15 ориентировачи.

В индивидуалното класиране най-добре по възрастови групи се представиха Данаил Йорданов и Никола Делчев от 12-годишните с първи места през първия и втория ден, Енфун Ксиаопу при 14-годишните и Мартин Минчев при 16-годишните с трети места в първия ден.

Елица Ксиаопу (12 г.) и Христина Дюлгерова (14 г.) също бяха първи - едната през първия ден, другата през втория.

16-годишните ни девойки Ивана Йорданова и Дияна Янева спечелиха първо и второ място и през двата дни, Деяна Николова е втора в групата на „жени-елит“, а ветераните ни Росица Гаргова е първа, а Николай Попов - трети в първия старт.

В надпреварата участваха общо 150 състезатели от 20 клуба по ориентиране от страната.