7 медала за хасковските ориентировачи от последното за сезона състезание

7 медала спечелиха състезателите на хасковския клуб по спортно ориентиране „Компас 1994“ от последното състезание за деца, провело се вчера преди сезонът да бъде затворен поради влошената епидемична обстановка. Надпреварата се състоя в Националния архитектурен резерват „Кабиле“ край Ямбол при строги противоепидемични мерки.

Първи места заеха Никола и Мария Делчеви при 12-годишните, и Даниел Йорданов при 14-годишните. Втори се класираха Калин Минчев и Елица Ксиаопу при 12-годишните, и Мартин Минчев при 14-годишните, а Дияна Янева зае 3-то място при 16-годишните.

Никола Делчев след като пробяга своя маршрут, след кратка почивка премина и маршрута на батковците за тренировка, а накрая се включи успешно и в масовото скоростно изкачване на близкия Зайчи връх в конкуренция на много по-големи и именити състезатели, регистрирайки призово осмо място.

В състезанието участваха повече от 100 състезатели от клубовете от региона и страната. „Нашият Клуб „Компас 1994“ участва с 12 състезатели и смело мога да твърдя, че децата ни превъзхождаха останалите представители спечелвайки седемте призови отличия от предвидените 18 медала за трите категории в двете възрасти“, съобщи Тодор Стратиев, председател и треньор на хасковския клуб.