Даяна Попова качи Хасково на върха при девойките на "Витоша 100"

Баща и дъщеря застанаха рамо до рамо като представители на Клуба по спортно ориентиране "Компас 1994" -Хасково на старта на "Витоша 100".

Николай и Даяна Попови стартираха със своите велосипеди пред Резиденция Бояна в събота и след 8 часа и 49 минути финишираха, преодолявайки трудното трасе по кални и каменисти пътища и пътеки, осеяно с много препятствия и опасности, като записаха отлично представяне.

Единадесетокласничката от Езикова гимназия и състезателка - Даяна Попова зае първо място в групата на девойките от 16 до 18 години. Двамата с баща й са сред малкото хасковлии преодоляли тежкото трасе на състезанието, което се проведе през почивните днес. С най-много участия през годините е всеизвестния деятел на атлетиката в града ни Георги Караджов - повече от 10 преминавания.

В тазгодишното издание се включиха 115 жени и 1186 мъже разделени в 4 възрастови групи.

През 2020 година е 50-тото издание на състезанието. Неговото начало е през 70-те години на 20-ти век и години е било известно като "Обиколка на Витоша". В началото на нейното създаване участват само скороходци, но през последните 15-тина години, предвид популярността на маутинбайка, се включват и велосипедисти. Трасето всъщност е 98 км със сборно изкачване 2090 м. и стартира от Резиденция Бояна, преминава през Владая, Студена, Боснек, Чуйпетлово, Ярлово, Ярема, Белите брези, Железница, Бистрица и Симеоново, за да завърши отново пред Резиденцията.