Два златни и един бронзов медал за „Компас“ от Държавното по ски ориентиране

Състезателите на хасковския клуб „Компас 1994“ записаха силно участие в Държавното първенство по ски ориентиране, провело се от 23 до 26 февруари в местността „Узана“ край Габрово.

В надпреварата участваха общо 350 състезатели от различни клубове в България. Хасковският клуб „Компас 1994“ участва с 10 ориентировачи - деца, девойки, мъже и жени.

„Не бяхме с големи очаквания, защото през тази безснежна зима нямахме възможност за тренировки, но се надявахме на опита си и постигнахме добро класиране“, съобщи Тодор Стратиев – председател и треньор на хасковския клуб.

На Узана снегът беше малко, а и времето много топло и с всеки следващ ден снежната покривка изтъняваше, но с много усилия организаторите успяха да проведат и четирите запланувани старта от програмата - спринт, средна, дълга дистанция и щафети.

Хасковските състезатели положиха много усилия и във всички стартове се стремяха да завършват добре надпреварата. Голям успех постигна Никола Делчев в групата на момчетата до 14 г. Възпитаникът на СУ „Васил Левски“ се класира на трето място в средната дистанция и се окичи с бронзово отличие. Ванеса Бачварова от ПМГ „Акад. Боян Петканчин“ заслужи престижното 5-то място в трудната дълга дистанция при момичетата до 16 г., а Петър Стратиев е 9-ти при мъжете-елит в същата дистанция. Даниел Йорданов е 10-ти в средната дистанция. Достойно се представиха Габриела Нанева при жените до 21 г., Мария Делчева при момичетата до 16 г. и Христина Дюлгерова при момичетата до 16 г.

В първенството участваха и ветерани. Петър Стратиев спечели два златни медала в групата на мъжете до 50 г., Николай Стилев, Делчо Йорданов и Николай Попов се класираха от 4-то до 7-мо място и в трите дистанции.

В неделя се проведоха щафетните бягания – състезания, в които хасковлии традиционно имат силно участие с много призови места. Тази година обаче областният град бе представен само с два отбора – момчета до 16 г. и мъже до 21 г. По-младият тим в състав Ванеса Бачварова, Мария Делчева и Никола Делчев успя да се класира на 5-то място.