Берое първи съперник на Хасково за Купата на България по баскетбол

Изображение 1 от 3

Берое Стара Загора ще е първият съперник на „Хасково 2012“ за Купата на България, който ще се играе на 4 и 5 март в спортна зала „Дружба“. Първата среща за домакините е на 4 март от 18:30 часа. Другата среща от състезанието ще е от 16 часа между „Монтана 2003“ и „Нефтохимик 2010“. Надпреварата за трето и четвърто място е на 5 март от 16 часа, а финалът – от 18:30 часа. Жребият за турнира беше изтеглен в зала „Хасково“ от кмета Добри Беливанов, който пожела успех на домакините.

На церемонията присъства треньорът на баскетболен клуб „Хасково 2012“ Елена Станкова. Тя заяви, че целта на отбора и тази година е Купата на България. До момента хасковлийки имат два сребърни медала от Купата на България пред 2014 и 2015 г., а миналата година останаха четвърти.

За жребия дойде и вицепрезидентът на Българска федерация баскетбол Иван Ценов. Той поясни, че организаторите са се постарали турнира да бъде привлекателен не само за участващите отбори, но и за зрителите. В първия ден на надпреварата са предвидени награди за децата – топки и кецове, а във втория ден в почивката на финалния мач ще бъде избран възрастен участник, който ще има възможност да вкара кош от центъра на игрището и ако успее ще спечели 1000 лева.

Haskovo.net припомня, че баскетболистките на "Хасково 2012" победиха "Берое" Стара Загора снощи с резултат 82-76 точки.