"Хасково 2012" пречупи шампиона Монтана, поведе в класирането

Баскетболистките на „Хасково 2012” записаха поредна победа в националното първенство за жени. Момичетата на треньора Елена Станкова пречупиха шампиона „Монтана 2003” със 79-71 точки. Така двата тима се изравниха на първото място с актив от 4 успеха и 1 поражение, но хасковлийки са по-напред, тъй като спечелиха с по-голяма разлика.

Монтана поведе в края на първата част, но със силна игра във втората гостите обърнаха и на почивката разликата бе 7 точки. След паузата Хасково поддържаше разликата, но на моменти монтанки почти ги догонваха. Подобна беше ситуацията и в последната част, но в края на играта хасковлийки отново демонстрираха превъзходство, което им осигури победа.

Най-резултатна за успеха бе Челси Лий с 26 точки, като тя хвана и 14 борби. Дженифър О`Нийл се включи с 25 точки, 7 борби и 6 асистенции, но и 8 грешки, а Уолтия Рол добави 16 точки и 19 борби.

Това бе и последен мач за двата клуба в първенството за тази година. На 8 януари Хасково е домакин на Септември 97.