Хасково обърна мач срещу Монтана и се окичи с бронза

Женският баскетболен тим на Хасково успя да обърне резултата в ожесточен мач срещу Монтана и да се окичи с бронза тази вечер в зала „Дружба”. Гостите поведоха още в началото и в първата четвърт водеха на моменти с 8 точки. До края на първото полувреме Монтана запази преднината си, макар и по-скромна. След почивката обаче момичетата на треньорката Елена Станкова се мобилизираха и успяха да обърнат мача. През третата част преднината на Хасково варираше между 2 и 11 точки. Към края на срещата авансът се стопи до обезпокоителните  3 точки, но домакините удържаха до края и спечелиха мача с краен резултат 92:83 точки.

Така Хасково 2012 за втора поредна година се окичи с бронзовите медали. Това беше последният мач от женската лига за сезона. Шампион за четвърта поредна година стана Дунав 8806, а втори остана Нефтохимик 2010.