„Хасково 2012” победи шампиона „Дунав” по навик

Женският баскетболен тим на Хасково по навик удари шампионките от „Дунав 8806” за втори път през този сезон, този път в зала „Дружба”, с резултат 70:65. Така момичетата на треньорката Елена Станкова остават непобедени с актив от 6 победи за 6 мача.

Срещата бе доста равностойна, но домакините дръпнаха в резулатата още в началото и почти през цялото време запазваха аванса си, като на почивка точките бяха 37:32.

След равностойна трета част преднината на Хасково се запази почти през цялото време, след няколко изравнявания и на моменти преднина за Дунав. В последната четвърт обаче баскетболистките на Елена Станкова се откъснаха със сериозна разлика от 9 точки и до края не позволиха на русенки да обърнат мача.

Анита Тейлане вкара 18 точки и добави 7 борби и по 4 асистенции и „чадъри” за победата на отбора си, а по 15 точки и борби записа Сиера Уорън.