В инфарктен мач „Хасково“ победи „Локомотив“ с 1 точка разлика

В среща от баскетболното първенство на зона „Юг“ в „А“ група „Хасково“ прие „Локомотив“ (Пловдив). Мачът бе изключително оспорван още от самото начало. Още в първата част отборите си разменяха водачеството в резултата, а след 10 минути игра домакините водеха с 20:19. Във втората четвърт нещата не се промениха и на почивката „Хасково“ водеше с 40:39. След паузата гостите успяха да обърнат мача и поведоха с 58:61 след 30 минути игра. Интригата се запази и в последната част. Хасково успя да обърне и да задържи крехък аванс. В крайна сметка домакините удържаха преднината си и спечелиха с точка разлика, при 84:83.

Най-резултатен за успеха бе Кристиян Желев, който завърши мача с 29 точки.

С победата хасковлии се изкачиха на втора позиция във временното класиране. След шест срещи тимът е с 10 точки. С 14 пункта на първо място, но и със седем изиграни мача, е „Хебър“.