ФК „Димитровград“ спечели областния финал при аматьорите

ФК „Димитровград“ победи отбора на „Извор“ в областния финал на турнира за Аматьорската футболна лига с 1:2.

Димитровградчани стигнаха до успеха след обрат. Всички попадения паднаха през второто полувреме на мача. Първи, след почивката се разписаха домакините, които получиха правото да изпълнят дузпа. Съдията Георги Димитров отсъди нарушение срещу ветерана Недялко Хубенов. Опитният футболист сам изпълни дузпата и даде аванс за „Извор“ от димитровградското село Горски извор.

След попадението, в състава на гостите бяха извършени няколко смени. Димитровградчани организираха няколко добри атаки. В рамките на само 5 минути те стигнаха до обрат. В 78-та минута Даниел Добриков изравни. В 83-тата минута Марио Йовов донесе победата за гостите.

В следващия етап от турнира димитровградчани трябва да играят срещу победителите от Кърджалийска област.