Бъки разгроми хандбалистките ни с 14 гола разлика

Хасковските хандбалистки претърпяха съкрушителна загуба от отбора на „Бъки“ (Габрово) с 14 гола разлика – 23:37.

Мачът в зала „Спартак“ тръгна зле за момичетата на треньорката Ирина Миладинова. Пъргавите габровки успяха да дръпнат в резултата още в началото. От средата до края на първото полувреме хасковлийки падаха с 4-5 гола разлика. Видимо гостенките доминираха с бързина, ловкост и точна стрелба. Така преди почивката резултата бе 9:14 в полза на домакините. „Бъки“ запази предимството си до края и спечели срещата с 23:37 гола.

Габровки бяха съпровождани от треньора си Христо Коев, който е и национален селекционер. Не случайно четири негови състезателки участваха в междуконтиненталното първенство за жени “Чалъндж трофи” в Мексико. От отбора на Хасково участие взе единствено Райна Георгиева. Там българките се класираха на първо място и грабнаха златните медали.

В класирането на „А“ републиканската хандбална група за жени „Бъки“ се нарежда на първо място с 8 победи и нито една загуба. Хасковлийки пък са в средата с 2 победи, 1 равен и 5 загуби.