Хасковски каратисти млатят из България, чакат съперници в Хасково след 2 седмици

Хасковските победители с треньора си Георги Ривов

След като спечели кошница с медали на международен турнир във Велико Търново миналата седмица, хасковското карате завоюва нов успех-7 медала от националната купа за младежи и девойки в Добрич. Това бе постигнато от само 5-ма състезатели. Най-много отличия спечели куражлията Егемен Серес, който стана първи на Кумите в категория до 68 кг и втори на Ката-индивидуално и отборно. Ваня Ривова спечели два сребърни медала- на Кумите +54 кг и на Ката-индивидуално. Трети места спечелиха Петър Ангелов и Джем Неджиб, съответно до 52 и над 70 кг на Кумите. Прави впечатление, че мнозинството от медалите ни са в двубоите, в който освен техника, се иска и издръжливост и кураж под директните удари на противника. Катата е само демонстрация на изчистена техника.

В Добрич участваха 100 състезатели от 18 клуба.

На 27-28 октомври, Хасково е домакин на Национална купа за деца и младша възраст, която ще се проведе в зала „Дружба“.