Мега спорт с 13 медала от Боровец

Седем златни, четири сребърни и два бронзови медала завоюваха състезателите на хасковския клуб „Мега спорт” в Държавното първенство по аеробика в Боровец. На първо място при 7-8 годишните в индивидуалните съчетания се класира Християна Кайрякова. Начело излезе и тройката Никол Пенчева, Дамла Арабаджи и Валерия Стефанова. При децата старша възраст 9-11 г. златен медал спечели Дарина Пашова. Стела Чанкова, Ива Ангелова, Росица Ванчева, Харалан Тончев, Нина Ценова и Дарина Пашова станаха първи при групите в старша възраст 9-11 г.

При юношите и девойките младша възраст 12-14 г. в индивидуалните изпълнения със злато се окичиха Минна Ангелова и Тодор Николов. Тяхният дует взе първото място и при двойките.

Сребърен медал при соловите изпълнения спечели Дамла Арабаджи. На второ място се класираха две тройки на „Мега спорт” - Дарина Пашова, Нина Ценова, Андрея Пазаитова и Габриела Черкезова, Мария Ленкова, Тодор Николов. Харалан Тончев взе среброто при децата старша възраст 9-11 г.

Бронзовите отличия отидоха при Михаела Василева и групата Моника Мишева, Златина Тодева, Радина Бодурова, Кети Маркова, Мартина Филипова и Михаела Василева.

Финалистите при 9-11 годишните и първите трима при 12-14 годишните от държавното първенство ще участват на BOROVETS CUP AEROBICS OPEN -International Youths Aerobic Gymnastics Competition. То ще се проведе от 23 до 25 април отново в Боровец.

Треньор на клуб по аеробика "Мега спорт" е Мартина Маринова.