Иван Бакърджиев отново е републикански шампион по автомобилизъм

Изображение 1 от 6

След като през 2021 година Иван Бакърджиев триумфира в шампионата по автомобилизъм на Затворен маршрут, през настоящия сезон той се завърна на върха в клас RC4 на серия Спорт.

Хасковлията спечели титлата в своя клас буквално в последното състезание за годината.

С първото си място на Писта Стара Загора Бакърджиев изравни по точки Драгомир Драгов от Харманли. Пилотът на АМК „Хасково“ обаче натрупа своите точки в едва три състезания, а Драгов - в четири. Освен това Бакърджиев има две победи и едно второ място, което наклони везните в негова полза (б.а. победи на Писта София и Писта Стара Загора, а второ място на Писта Дракон).

След състезанието в Стара Загора от екипа на Драгов са поискали проверка дали техническите параметри на двигателя на автомобила на Бакърджиев отговарят на съответните изисквания. Проверката не е установила нарушение.

Така в генералното класиране в RC4 втори остава Драгов, а трети е другият състезател на АМК „Хасково“ Илия Вачев.

Малко не достигна на Иван Бакърджиев да се класира в призовата тройка на серия Спорт, където хасковлията остана четвърти.

Как коментира шампионът своето представяне, гледайте в предаването на eTV Спортна зона, утре от 19:00 часа.