От х:

Днес в x:

ВиК и „Екопрогрес“ асфалтират една дупка в Хасково

Две дружества трябва да закърпят една дупка на улица „Клокотница“ в Хасково. За това алармира хасковлията Тодор Атанасов, живеещ в къща до изрязания асфалт с обща дължина около десетина метра.

Днес по обяд служители на общинското предприятие „Екопрогрес“ бяха асфалтирали по-голямата част от дупката. Те обясниха, че другата част трябва да запълнят от ВиК, включително и да възстановят бордюра и тротоара.

От „Екопрогрес“ заявиха, че ситуацията се получила, тъй като миналата седмица изрязали асфалта, за да изкърпят улицата. Тогава обаче станало ясно, че има авария във водопроводната мрежа и се наложило ВиК да разкопаят допълнително участъка. Отделно в началото на миналия месец бил подменен кран, при което от ВиК разкопали тротоара. Именно заради това ангажиментът за изкърпване на дупката трябвал да се подели между общинското предприятие и водното дружество.

Тодор Атанасов обаче се опасява, че улицата няма да бъде изкърпена изцяло, а тротоарът ще бъде оставен в разбито състояние.

От ВиК–Хасково не бяха открити за коментар по случая и уточняване кога ще бъде възстановена другата част от улицата и тротоара.

Източник: Haskovo.NET

Facebook коментари

Коментари в сайта (21)

  • 1
    Ко
    КоКо
    39 -2
    15:44, 2 сеп 2021
    Е това само при нас има такава простотия...
    • По
      Порчо
      17 -5
      18:48, 2 сеп 2021
      Обаче и двете организации ще вземат пари за пълно асфалтиране на цялата дупка и ремонт на тротоара!
  • 2
    До
    До ВиК
    30 -1
    16:01, 2 сеп 2021
    След като сме подали сигнал за теч от външна тръба пред дома ни на ул. "Червена стена", от което се пълни шахтата за водомера в двора ни, колко време ще чакаме ВиК да се организират и отстранят повредата? Или да си източваме водата по два пъти на ден!
    • Оп
      Опит
      16 -1
      16:24, 2 сеп 2021
      Звънете на 112 .Длъжни са да доведат веднага.
      Пробата е.
  • 3
    Ли
    Лиско
    31 -1
    16:23, 2 сеп 2021
    Трябваше и енергото да се намеси и всички да направят по 1 кв. м. Пълна простотия!
  • 4
    Ma
    Mary
    24 -3
    16:50, 2 сеп 2021
    Екопрогрес за нищо не стават,като се започне от Щерю и този Младен..Трябва да се сменят...Дано скоро време да стане
    • Ха
      Халил
      10 -1
      21:42, 2 сеп 2021
      Коментарът е заменен с този текст от редакторите заради обидно,расистко или нецензурно съдържание!
  • 5
    Би
    Бисер
    14 -1
    16:57, 2 сеп 2021
    Защото са Гладни души,искат и двете дружества да лапат пари!!!
  • 6
    Бе
    Бесен
    14 -2
    17:19, 2 сеп 2021
    Коментарът е заменен с този текст от редакторите заради обидно,расистко или нецензурно съдържание!
  • 7
    Ма
    Марков
    16 -4
    17:49, 2 сеп 2021
    Какво не разбрахте? Става въпрос за две дупки, които са една до друга. От общината са си свършили работата и са асфалтирали тяхната, както трябва, а пък аз пак не мога да събера моите работници от ВиК-ато, щото съм некадърник и затова подавам оставка.
  • 8
    По
    Порчо
    24 -1
    18:46, 2 сеп 2021
    - Ало, Енергото ли е?
    - Не! Тук е Веикато!
    - Нищо, и на вас да ви е... мамата!
  • 9
    Ас
    Асан от долна ливада
    19 0
    20:12, 2 сеп 2021
    За нищо не стават заедно с простите им шефове
  • 10
    Ха
    Хасково
    7 -1
    22:13, 2 сеп 2021
    Коя част на кого е? Как ще я разделят тази дупка? Ами ако екопрогрес са асфалтирали часта на ВиК какво правим?
    • Ши
      Шизо
      1 -4
      04:45, 3 сеп 2021
      Честно, знаеш ли, че си много тъпа?
  • 11
    Ви
    Вижте
    2 -1
    23:17, 2 сеп 2021
    на какво сме заприличали.Една нормална физиономия няма на тия снимки.Пълна дегенерация...
  • 12
    Бо
    Боже опази
    5 -3
    07:12, 3 сеп 2021
    Тръбите са общински ВИК са наематели при проблеми единия вика другия е виновен този проблем трябва да се реш най после в источната зона днес става трети ден без вода от ВИК вчера казаха като отстраним първата авария ще доидем и при вас къде им са техниците само една група ли работи
    ами общината нали тръбите са общински да помогне НЕЗНАМ НО АЗ УРАН ВЪЗДУХ И ПРОМИШЛЕННА ВОДА НЕИСКАМ ДА ПЛАЩАМ КАТО МИНЕРАЛНА , ЗА ПИЕНЕ СИ КУПУВАМЕ АМИ И ЗА МИЕНЕ ЛИ ДА КУПУВАМЕ
    • Ме
      Мехмед Доганов
      6 -2
      07:22, 3 сеп 2021
      Като не искаш отивай си в селото на балкана откъдето изпълзя.
  • 13
    Що
    Щон
    7 0
    08:00, 3 сеп 2021
    Във Вик освен
    пенсионери и
    администрация
    други работници
    нямат
    • 12
      123
      5 -1
      09:00, 3 сеп 2021
      Аааа не така. Ако видиш дамската част на ВИК ще осъзнаеш защо не напуска шефа.
    • До
      До 123
      3 0
      20:33, 3 сеп 2021
      Явно отдавна не си бил с жена, щом тия дебели грозотии ти се виждат хубави.
  • 14
    Ху
    хубава работа
    2 -1
    09:39, 3 сеп 2021
    След като я хасфалтират ще се окаже че бай Иван е забравил куфара с инструментите в трапа и пак ще я откопат

Още новини от Хасково

Последни новини