Две титли за хасковските боксьори от Държавния шампионат

Две титли спечелиха хасковските боксьори от първия кръг на Държавния личен отборен шампионат за юноши и Купа България в Благоевград.

Емирджан Мехмед от боксов клуб „Севдалин Василев“ спечели златото и така завоюва осмата си шампионска титла в кариерата. Талантливият боксьор, който е и европейски вицешампион при юношите, се състезава в категория до 63 кг. До този момент той има 16 изиграни мача за тази година във всички турнири, при които е записал 16 победи, без нито една загуба.

Шампион при 44-килограмовите пък стана Шакир Тодоров от боксов клуб „Хасково“.

Други двама от възпитаниците на „Севдалин Василев“ - Дениз Илиянов (42 кг) и Апостол Баров (48 кг) се окичиха с бронзовите медали.

В отборното класиране хасковският клуб е на четвърто място от общо 32 тима от стараната. С най-много титли са състезателите на “Локомотив” София, втори са “Левски” София и трети - „Перник“.

Единият от треньорите на хасковския клуб Людмил Димитров изказа задоволството от представянето на момчетата си в шампионата в спортна зала „Скаптопара“.