Любимец стана шампион по загуби

Любимец успя да падне и от Пирин Гоце Делчев

Единственият представител на Хасковско в А група записа антирекорд, като регистрира 20-тата си загуба в А група от отбора на Пирин Гоце Делчев. Толкова загуби в майсторската група не са регистрирали и изпадащите отбори на Хасково през десетилетията. Любимец е на второ място отзад напред по вкарани голове - само 19 и пак на второ място в същата класация по допуснати голове-цели 73. Последното поражение е особено унизително, защото гостите се считат за най-слабия отбор в майсторската група, без брашнения чувал Нефтохимик, и за 30 мача имат спечелени само 18 точки, като нито една от тях не е измъкната от лидерите. Същият безбожно слаб отбор победи Любимец на стадиона на собственото му селище с 2:1, като можеше да запише и далеч по-убедителен резултат при повечко късмет. Гостите дръпнаха с 2:0 още през първото полувреме с голове Марио Близнаков в 33-тата минута и Васил Панайотов в 36-тата минута. Впоследствие макетата изтърваха 7 /седем/ възможности за гол, преди влезлия като резерва Георги Стефанов да вкара почетното попадение за Любимец две минути преди края.

В следващият мач на 30-ти март, Любимец гостува на последния Нефтохимик. Любимец са предпоследни.