„Хасково” приключи сезона със загуба, започват плейофи

Баскетболистките на „Хасково” завършиха със загуба редовния сезон от Националната баскетболна лига за жени. Те претърпяха поражение като домакини от „Дунав” със 70:75 точки. Така червено-белите приключват на пето място с 10 победи и 14 загуби. След днешния двубой в зала „Дружба” статистиката сочи, че в този сезон хасковлийки единствено не са успели да запишат победа над „Дунав”. На четвъртфинала червено-белите ще срещнат „Монтана”.

„Хасково” започна днешния мач убедително и запази превъзходството си до края на третата част, която завърши 60:55 в полза на домакините. Момичетата на треньорът Елена Станкова имаха преднина от 5 точки в оставащите 6 минути. Тогава русенки направиха серия от точки и при оставащи три минути излязоха напред с 5. Домакините върнаха кош, но с още няколко точни попадения за „Дунав” на практика двубоят приключи.

За домакините силно играха Уолтия Рол и Лидия Върбанова, които вкараха съответно 26 и 22 точки и хванаха по 7 борби.