Новобранци дебютират с медали

От ляво надясно - Силвия Вангелова, Серкан Лятиф и Васил Ривов

Младоците на хасковското карате Серкан Лятиф и Васил Ривов дебютираха с медали на националната купа за юноши и девойки по Карате, която се проведе в Добрич. Момчетата бяха абсолютни новобранци в категориите си, като за Лятиф това бе и първо състезание.

13-годишния Васко Ривов сравнително е отдавна в каратето, но за пръв път се пусна в старша възраст/14-16 години/. Въпреки съпротивата на батковци, момчето спечели цели два медала. Васил се пребори за бронз в "биткаджийската" дисциплина Кумите в категория до 52 кг и стана 3-ти на демонстрационната Ката, индивидуално. За Серкан Лятиф това състезание бе абсолютен дебют, но боецът не трепна. В оспорвана категория до 63 кг на Кумите, той се класира 5-ти.

Най-добро представяне за клуб „Вадо-рю“ за пореден път направи Силвия Вангелова. При младежите от 16 до 18г. , тя показа отлична игра и се поздрави със златото в Кумите до 53кг и със среброто на Ката индивидуално.