Дадохме бронза на Монтана, оставаме четвърти в класирането

Женският баскетболен тим на Хасково изгуби втората поредна среща с отбора на Монтана в зала „Дружба” с резултат 56:74. Така гостите се окичват с бронзовите медали, а за момичетата на Елена Станкова остава утехата, че още при дебюта си в националната лига влязоха във финалната четворка.

Монтана тръгна ударно още в първата част и взе добър аванс. В последните й пет минути гостите направиха серия от 11-0 и така дръпнаха с 12 точки. От този момент до края монтанки не изпуснаха контрола над мача, а в третата част поведоха с още повече и си осигуриха успеха.

Основната разлика между двата тима бе в процента на стрелба. Домакините бяха с 19 успешни от 66 опита за едва 29%, докато монтанки завършиха с 28 от 62 или 45%.

Силно за победителките игра Милена Томова, която завърши с 31 точки, а по 11 точки отбелязаха Катя Кордова и Олена Самбурска.

За домакините Зорница Найденова спечели 21 точки, а Алма Ковачевич 11.