Григор триумфира с най-престижната титла в кариерата си

Григор Димитров се върна на победния път. Нашето момче спечели най-престижната си титла в кариерата досега, след като вдигна трофея на турнира на твърда настилка във френския град Шербург с награден фонд 42 500 евро.

Гришо надигра на финала французина Никола Маю с 6-2, 7-6(4) и спечели четвърта титла от сериите „Чалънджър“ в кариерата си, предаде Novsport. За победата българинът ще вземе 90 точки за световната ранглиста и 6300 евро. Това означава, че Димитров почти ще влезе в топ 70 на света от утре.

В първата част нашето момче бе безкомпромисно с два пробива, които му осигуриха 6-2. Във втория сет Маю се стегна. Французинът, който има един спечелен финал срещу Гришо миналата година в Орлеан, Франция, направи пробив във втората част, но Гришо бързо го върна. Последва нов такъв за Маю и ново връщане от нашето момче. При 6-5 Димитров имаше 5 мачбола, които бяха спасени от Маю. Стигна се до тайбрек, а Григор имаше спомена от миналата година, когато по същия начин след 6-2 в първата част загуби два последователни тайбрека и титлата срещу своя съперник, и този път си бе научил урока.

Димитров бе изключително разумен в отиграванията си и поведе с 4:1 точки, а след това задържа аванса, за да победи със 7:4 точки.

Следващата седмица нашият супер талант ще играе на турнир в Сараево с награден фонд 30 000 евро, а първия кръг негов съперник ще бъде Карол Бек.

Интересното е, че от единадесет изиграни до момента финала, Гришо има десет спечелени и само един загубен, което е изключително постижение.