ОФК „Хасково” загуби от „Загорец”, започна ремонт на стадиона на „Ямача”

ФК „Загорец” разби ОФК „Хасково” с 3:0 в 15-ия кръг от футболното първенство в Югоизточна трета лига.

Мачът се игра днес на стадион „Загорец” в Нова Загора.

Трите попадения паднаха още в първото полувреме. За 1:0 се разписа Пламен Иванов в 26-а минута. Няколко минути по-късно за 2:0 точен беше Денислав Атанасов. Резултатът беше оформен в 40-ата минута с гол на Коста Янев.

Загубата за хасковлии не е изненада, тъй като съперникът е сред най-силните отбори в първенството в последните 4-5 години.

Днешният двубой трябваше да се играе на стадион „Хасково” в парк „Ямача”. Заради започналия ремонт там се наложи момчетата на треньора Живко Иробалиев да гостуват в Нова Загора. Презасажда се тревното покритие, което беше обновено през 2017 година.

В следващия кръг от футболното първенство ОФК „Хасково” ще гостува на „Спартак 1947” в Пловдив на 21 ноември от 14:30 часа.

В други двубои от първенството ФК „Извор” от димитровградското село Горски извор записа равенство – 1:1 срещу „Карнобат”. ФК „Димитровград” пък победи „Атлетик” (Куклен) с 1:2.