Хасково 2012 на една победа от финала след втория мач с Нефтофимик

Женският баскетболен отбор на Хасково докосва финала след днешната втора победа над гостите от Нефтохимик. Момичетата на Елена Станкова отчаяха бургазлийки с резултат 100:71 тази вечер в зала „Дружба“. Това е вторият мач между двата отбора, следва среща в Бургас, а победа в него Хасково отива на финал.

Хасковлийки започнаха уверено мача и поведе още в първите минути. Нефтохимик намали разликата до 5 точки, но тимът на Елена Станкова отново дръпна напред и поведе с 21 точки след само 10 минути игра. На почивката домакините имаха преднина от близо 30.

Нефтохимик започна силно второто полувреме и намали аванса на домакините до 14 точки. Хасково обаче се върна в мача и отново започна да увеличава разликата до края на мача, завършил с почти 30 точки преднина.