„Берое” разгроми „Любимец”

Футболният отбор на „Любимец” претърпя същински разгром от „Берое” в домакински мач с 0:4. Срещата бе от 31-ия кръг на „А” група.

Голготата за футболистите на Петър Хубчев започна още в 13-тата минута, когато Георги Андонов изведе адаша си Георги Костадинов в наказателното поле, който откри резултата. До края на първата част гостите изпуснаха още няколко положения за гол, а Николай Чипев напусна заради контузия.

След почивката картината за любимчани стана още по-драматична. В 50-тата минута Елиаш да Силва асистира на Андонов и капитанът удвои с плътен удар. Само четири минути по-късно Жуниор Мпиа засече центриране на Салим Керкар и направи преднината на тима си класическа. 15 минути преди края на мача същите двама футболисти комбинираха и Мпиа оформи крайното 0:4 с шут в долния ляв ъгъл.

С днешната победа гостите са убедителен лидер във втората половина на класиране, а домакините са в зоната на изпадащите.