Локо ПД запъти Любимец към Б група

Неостаряващият капитан Здравко Лазаров подминава двама от Любимец

Хасковско е на път да остане без единственият си отбор в А група след като Любимец се е запътил на спринт към втория ешалон на родния футбол. Днес отбора от града на дините падна вкъщи с 0:2 от Локомотив ПД и два кръга преди края на редовния сезон, е на 12-то място от 14 отбора. Любимец е на цели три точки от последния тим над чертата-Локомотив СФ. Едва ли точно софийски отбор ще изпадне в Б група, пък и Любимец надали ще вземе нещо от оставащите два мача. В следващият кръг те гостуват на надъхания тим на Берое, който със зъби и нокти се бори за първата 7-ца и участие в плейофите, а в последния кръг приемат Черно Море на Гонзо, които пък със зъби и нокти се борят да се задържат в нея.

В ролята на екзекутор в днешния 24-ти кръг влезе отбора на Коко Динев, а главен палач бе Мартин Камбуров, който вкара и двата гола. И двете попадения паднаха след неразчетени излизания на вратаря на домакините Рашков. При първото още в 12-тата минута, стражът увисна при центриране и за голмайстор като камбуров не бе проблем да вкара в опразнената врата. Звездата на госитет като по чудо пропусна още на два пъти, но в 67-та минута реализира за втори път, пак след центирране. И двата гола паднаха при разигравания на тандема Камбуров Здравко Лазаров. Любимец игра колкото може и имаше едно-две положения за гол, което се видя изумително малко, дори и толерантната любимешка публика. Все пак на този стадион бяха победети шампиона Лудогорец, Локо София и Ботев, но после Любимец просто спря да бие и записа едва три победи в другите 21 мача.