"Берое" измъчи "Хасково" в Дружба

Баскетболистките на „Хасково” изиграха един изключително труден мач срещу „Берое” в зала „Дружба”. В края на срещата момичетата на треньорката Елена Станкова се поздравиха с победа – 73:70 точки, което им коства много усилия. Победата дойде в последните секунди от двубоя.

В началото на мача хасковлийки взеха преднина и видимо играеха с лекота. Така в края на първата част поведоха с 9 точки. Те запазиха лидерството си до края на втората част, която приключи със 7 точки в тяхна полза – 36:29.

След почивката баскетболистките от Стара Загора се мобилизираха и понаваксаха в резултата. Те постопиха разликата до 3 точки. Хасковлийки отново ускориха водачеството и в края на третата част имаха аванс от 11 точки.

Последните минути се оказаха изключително трудни и за двата отбора, бяха изпълнени с обрати. В средата на четвъртата част гостенките изравниха резултата и впоследствие взеха преднина, която достигна до 3 точки. В тези трудни минути хасковлийки бяха силно подкрепени от публиката, особено от групичка младежи, които биеха тъпан. Гостенките и домакинките на няколко пъти си размениха водачеството. 1 минута преди края на мача резутата бе равен - 69:69  и напрежението нарасна още повече. По-късно домакинките отбелязаха точка и поведоха, 30 секунди преди края на срещата. След изпълнение на 4 успешни наказателни удара червено-белите си взеха предимството, като домакините не успяха да отбележат точка между тях. В края беройки опитаха да отбележат тройка, но неуспешно и така двубоя приключи със 73:70 в полза на домакините.

След днешния мач „Хасково” си запазва 5-тата позиция във временното класиране в Националната баскетболна лига за жени. „Берое” пък са на последната 7-ма. Тази неделя хасковлийки ще играят в Бургас срещу „Нефтохимик”.