Хасковска хандбалистка блести на интерконтинентален турнир

Райна Георгиева по време на игра с екипа на "Хасково"

Женският националният хандбален отбор на България спечели турнира за интерконтиненталната купа "Чалъндж трофи" в Монтерей (Мексико), организиран от Международна федерация по хандбал (IHF). Сред 14-те националки бе и хасковлийката Райна Георгиева, която се представи блестящо. Талантливата девойка играе и в отбора на „Хасково“, който участва в първенството на „А“ републиканската хандбална група за жени.
В последния кръг на надпреварата възпитаничките на треньора Христо Коев срещнаха отбора на Конго. Нашите момичета започнаха срещата много добре и още преди почивката водеха с 15:8. През второто полувреме задържаха преднината и срещата приключи с убедителна победа с 29:21. За отбора на Конго това бе първата загуба, тъй като до този момент и двата състава имаха по три победи.

В цялото първенство Райна Георгиева игра много добре, каза президентът на женския хандбален отбор в Хасково Марияна Стаматова, която бе сред делегатите в Мексико. Най-добра във финалния мач пък бе Ралица Тодева, която е възпитаничка на „Топлика“ (Минерални бани), а сега е състезател на „Бъки“ (Габрово). Тя реализира 6 гола за успеха. Със същия актив завършиха Лидия Ковчева и Станислава Димитрова, а най-резултатна, с 9 точни попадения, бе Лора Сарандева.

Така след последователни победи над Австралия (37:21), Канада (26:24), Тайланд (26:25) и Конго (29:21), България покори междуконтиненталния връх в турнира и нашенки се окичиха със златните медали.

В четвъртък „Хасково“ ще играе срещу отбора на „Бъки“ (Габрово). Мачът ще бъде от 15 часа в зала „Спартак“.

Анета Кутелова

Марияна Стаматова (вляво долу), Ралица Тодева (петата) и Райна Георгиева (вдясно) с медалите