Златният Тихомир Баротев на косъм от медал на Европейското

Тихомир Баротев

Световният шампион по спортна аеробика Тихомир Баротев от хасковския клуб „Виолена“ се класира на четвърто място в индивидуалната надпревара на Европейското първенство във френския град Арк. Този път младата надежда се състезава в по-горната възрастова група - при 15 до 17-годишните.

Хасковлията събра 20.250 точки за индивидуалното си изпълнение, при което остана само на една десета от третото място, което зае руснакът Роман Семьонов с 20.350 точки. Европейски първенец е Иван Кавалиери от Италия с 20.600 точки, а среброто отиде при Даниел Бали от Унгария с 20.400. В тази възрастова група участваха общо 14 състезатели.

Тихомир Баротев игра и в смесена двойка с Минна Ангелова и се класираха на седмо място.

Миналата година двойката взе златен медал в Открит международен турнир в София. Тихомир Баротев стана първенец и при индивидуалните изпълнения в групата на 12 до 14-годишните. Близо два месеца по-късно стана световен шампион по спортна аеробика в индивидуалните съчетания и спечелиха бронз при смесените двойки.

Тази година хасковлията мина в по-горната възрастова група, които са почти мъже. При това правилника е сменен и упражненията са по-трудни, каза треньорката му Теменуга Илиева. „Въпреки травмата в петата Тихомир игра с невероятна воля“, каза още тя.

През следващите дни Тихомир ще се отдаде на почивка, след което ще тренира само за сила. Илиева се надява до юни догодина травмата му да отмине, за да участва безпроблемно в Световното първенство.

„Малко не ми достигна за медал, въпреки че много го исках“, каза Баротев. Той обаче е готов за нови успехи. „Ако искаш нещо много силно, трябва да се бориш за него“, убеден е той.

В Европейското състезание във Франция участва и още една смесена българска двойка – Ана-Мария Стоилова и Антонио Папазов от Пловдив. Те заеха четвърто място. В индивидуалната надпревара при девойките, световната шампионка Ана-Мария Стоилова остана на последното осмо място във финала, а найният партньор завърши седми.