Първи медал за България от Световното първенство по спортна аеробика донесоха Пашова, Баротев и Папазов

Родените в Хасково Дарина Пашова и Тихомир Баротев, заедно с Антонио Папазов спечелиха сребърен медал в категория “Тройки” на Световното първенство по спортна аеробика в Гимараеш.

Българските състезатели, с треньор Димитрина Къндева, останаха само на 89 хилядни от световната титла, с оценка 20.188. Световните шампиони от Баку 2021 отново демонстрираха силата на българската школа и завладяха публиката с  артистичност.

Шампиони с 20.277 точки станаха представителите на Унгария - Масаш, Бали и Фаркаш. Бронзовите медали заслужиха виетнамските състезатели, които от години работят с български треньор - Сияна Божилова.

Днес предстоят финалите при “Смесените двойки”, където за медалите ще спорят европейските шампиони Ана-Мария Стоилова и Антонио Папазов, както и дебютиралите на Световно първенство –хасковлийката Борислава Иванова и Христо Манолов.